O nás

Hlavní sídlo se nachází v Chotěboři na Českomoravské vrchovině.

    Ke dni 8. dubna 1991 se váže vznik Oční optiky Fibinger v Chtěboři. Tato malá provozovna se nacházela v ulici Krále Jana čp. 485, jak byli chotěbořští zvyklý říkat „Nad schůdky“.Zde začínal pan Wolfgang Fibinger svou soukromou praxi, když před tím pracoval ve státním podniku Oční optiky nejen v Chotěboři a v Havlíčkově Brodě, ale i v jiných provozovnách okresu a kraje.

Po přijetí dalších zaměstnanců otevírá ještě 15. června 1991 pobočku v Havlíčkově Brodě a to přímo v areálu očního oddělení okresní nemocnice. Toto vše se mění, když dojde přestěhování ambulantních lékařů na polikliniky.

Ovšem k největším změnám dochází 1. září 1994 v Chotěboři, kdy se optika ze svého původního místa stěhuje do nových prostor přímo na náměstí T.G.M. vedle oční ordinace MUDr. Hájkové, kde se nálézá dosud.

V tuto dobu také vzniká dceřinná společnost Optika Fibinger s.r.o., která má své sídlo v Nádražní ulici v Havlíčkově Brodě na poliklinice na očním oddělení.

Dne 3. října vzniká pobočka v Ledči nad Sázavou na dětském oddělení polikliniky, tato pobočka již dnes není provozována. Firma Optika Fibinger s.r.o. otevírá ještě 17. srpna 1998 pobočku v Havlíčkově Brodě na dětské poliklinice na Kalinově nábřeží, kde bylo do té doby možno využít služeb optiky pouze každý čtvrtek . Od toho data jsou pracovníci Optiky Fibinger s.r.o. k dispozici svým návštěvníkům denně. Otevírací doba byla postupně optimalizována tak, aby co nejvíce vyhověla zákazníkům.

Nejnověji otevřenými jsou pobočky v Praze 6 na Bělohorské ulici 133 a v Dolní 140 v Havlíčkově Brodě. V obou pobočkách začal provoz v roce 2002. Pobočka v Praze 6 byla v r.2012 z optimalizačních důvodů uzavřena.

V roce 2016 jsme sloučili pobočky v Havlíčkově Brodě a vznikla jedna pobočka s kompletním zázemím v Dolní ulici 140. Pobočky v Nádražní ulici a pobočku Kalinovo nábřeží jsme uzavřeli. Tímto krokem chceme zabezpečit co nejkvalitnější služby v oboru oční optiky, včetně rychlosti výroby.

   Závěrem slovo dnes již zesnulého majitele firmy Wolfganga Fibingera, které je zároveň vyjádřením jeho podnikatelské filozofie:
„Za léta působení Oční optiky, jsme se vždy snažili o to, abychom odváděli co nejlepší práci ke spokojenosti našich zákazníků.“

Заказать компромат на конкурента